DLE news

DataLife Engine v 12.0

DataLife Engine v 12.0

Byly připraveny a implementovány následující změny:

1. Ovládací panel byl zcela přepracován. Udělali jsme to moderní, čtivé a kontrastní. Kromě vizuálních změn má nový design také řadu funkčních prvků. Nový ovládací panel má na výběr deset barevných schémat, nejen jedno, a speciální noční šablonu navrženou v tmavých barvách pro pohodlnou práci ve tmě. Můžete upravit šířku boční lišty sekcí a šířku celého ovládacího panelu. Můžete také povolit režim celé obrazovky při práci na zařízeních s malou velikostí obrazovky, skrytím panelu prohlížeče a karet, abyste zvětšili pracovní prostor panelu. Každý uživatel Administračního panelu si může nakonfigurovat svůj vlastní vzhled, jeho parametry a barevné schéma. K ukládání parametrů panelu slouží speciální duální systém pro ukládání nastavení. Nastavení jsou uložena na serveru i lokálně v prohlížeči, který poskytuje jedinečné funkce při použití nastavení ovládacího panelu. Ukládání nastavení na serveru umožňuje vyhnout se efektu "blikání" při použití uživatelského designu a také automaticky použít vybraná nastavení při použití jiného prohlížeče. Kdežto lokální uložení nastavení umožňuje obnovit zvolená nastavení po resetu parametrů na serveru, například v případě reinstalace scriptu nebo po jeho globální aktualizaci. Doufáme, že se vám nový ovládací panel bude líbit. Na videu výše se můžete podívat na malou ukázku nového panelu. v případě přeinstalace scriptu nebo po jeho globální aktualizaci. Doufáme, že se vám nový ovládací panel bude líbit. Na videu výše se můžete podívat na malou ukázku nového panelu. v případě přeinstalace scriptu nebo po jeho globální aktualizaci. Doufáme, že se vám nový ovládací panel bude líbit. Na videu výše se můžete podívat na malou ukázku nového panelu.

2. Na ovládací panel byl přidán krátký náhled posledních osobních zpráv. Uživatel tak může rychle otevřít zprávu přímo z ovládacího panelu.

3. Tato funkce vám umožňuje vybrat akci hned po zveřejnění článku. Můžete si vybrat mezi: „Přidat další článek“, „Upravit článek“, „Přejít na seznam článků“. Umožňuje vám přejít na nejčastěji používané akce jedním kliknutím.

4. Tato funkce umožňuje zvolit akci při editaci hned po uložení článku. Můžete si vybrat mezi: „Zpět na úpravu článku“ a „Přejít na seznam článků“. Uživatelé, kteří často ukládají text článku během úprav, mohou po uložení rychle pokračovat v úpravách.
5. Nyní můžete povolit funkci v části Statické stránky ovládacího panelu, která vám umožní uložit polohu uživatele na webu před úpravou nebo přidáním stránky. Umožňuje vrátit uživatele zpět na předchozí místo. Tato funkce je užitečná při velkém počtu stránek nebo při nastavování jakýchkoli parametrů vyhledávání. Po úpravě uživatel nebude muset hledat nebo se vracet na potřebnou stránku ručně.
6. Tato funkce vám umožňuje vybrat akci hned po uložení stránky. Můžete si vybrat mezi: "Přidat další stránku", "Upravit stránku", "Přejít na seznam stránek". Umožňuje vám přejít na nejčastěji používané akce jedním kliknutím.
7. Tato funkce umožňuje zvolit akci během editace hned po uložení stránky. Můžete si vybrat mezi: "Upravit Zpět na stránku" a "Přejít na seznam stránek." Uživatelé, kteří často ukládají text stránky během úprav, mohou po uložení rychle pokračovat v úpravách.

8. Nová funkce zvýrazňování článků, komentářů, statických stránek atd. V Administračním panelu je přidána možnost provádět na nich hromadné akce. Umožňuje snadno rozlišit vybrané prvky.

9. Úprava uživatelských profilů byla zcela přepracována v Administračním panelu. Nyní můžete upravit všechny parametry profilu, které byly dříve dostupné pouze prostřednictvím úpravy profilu na webu.

10. Je přidán nový modul Meta Tags. Tento modul vám umožňuje změnit přiřazení meta tagů názvu, popisu a klíčových slov pro určité stránky webu v Administračním panelu. DLE engine automaticky generuje meta tagy pro všechny stránky webu, meta tagy však můžete přiřadit libovolným stránkám. Můžete například přiřadit konkrétní hodnoty pro metaznačky pro stránku zpětné vazby, než používat obecné hodnoty z nastavení vyhledávače. Nyní, s tímto modulem, to můžete udělat v Administračním panelu vašeho webu. V tomto modulu specifikujete URL stránky, pro kterou chcete změnit přiřazení meta tagů, a specifikujete nové hodnoty pro tyto tagy. Poté budou na tuto stránku použity zadané hodnoty. Můžete změnit přiřazení všech značek společně i samostatně. Pokud například opustítepole klíčových slov prázdné, použijí se výchozí hodnoty pro toto pole a pro tuto stránku. Můžete zadat adresu stránky, pro kterou chcete změnit meta tagy, a také můžete určit skupinu URL pomocí znaku '*', který znamená vyhledávání podle libovolné sady znaků. Např. pokud zadáte /page/*/, pak se zadané meta tagy použijí pro stránky /page/1/, /page/2/, /page/libovolný text/ atd.

11. Nyní můžete exportovat uživatele z webu. Pokud používáte služby nebo programy třetích stran pro organizaci e-mailů pro uživatele, můžete pomocí exportu rychle vygenerovat potřebná data. Export uživatelů se provádí v Administračním panelu v sekci User Edit. Můžete exportovat všechny uživatele i uživatele vybrané podle kritérií. Seznam můžete exportovat ve formátu CSV nebo Exel.

12. V určitou dobu můžete články převádět do jiných kategorií. Chcete-li to provést, musíte při přidávání nebo úpravě článku zvolit akci "Přesunout do jiné kategorie" ve volbě "Vypršení platnosti před" a přiřadit jednu nebo více kategorií, do kterých chcete články přesunout, až nastane daný čas.

13. Z výsledků vyhledávání na webu můžete vyloučit určité články. Při přidávání nebo úpravě článků v Administračním panelu můžete zaškrtnout volbu "Vyloučit z vyhledávání" pro každou publikaci zvlášť. Můžete tak vyloučit článek z výsledků vyhledávání.

14. Nyní přiřadíte každému článku heslo nebo seznam hesel, abyste jej mohli zobrazit. Pokud je pro článek nastaveno heslo, bude pro získání přístupu k plné verzi článku požádán o jeho zadání a článek se zobrazí pouze v případě, že zadáte správné heslo. Zadané heslo zůstane v platnosti, dokud uživatel nezavře prohlížeč, a heslo nebude znovu požadováno v rámci stejné relace na webu.
15. Z výsledků vyhledávání můžete vyloučit určité statické stránky. Při přidávání nebo úpravě stránky v Administračním panelu můžete zaškrtnout volbu „Vyloučit z výsledků vyhledávání“ pro každou statickou stránku zvlášť.
16. Nyní přiřadíte heslo nebo seznam hesel pro každou statickou stránku, abyste ji mohli zobrazit. Pokud je pro statickou stránku nastaveno heslo, bude k otevření stránky vyžadováno heslo a stránka se otevře pouze v případě, že je zadáno správné heslo. Zadané heslo zůstane v platnosti, dokud uživatel nezavře prohlížeč, a heslo nebude znovu požadováno v rámci stejné relace na webu.
17. Přidává se automatický návrh pro další pole, která mají typ "křížových odkazů" při přidávání a úpravách publikací. Seznam slov pro autosugesci je získán z databáze. Usnadňuje vyplňování těchto polí a také snižuje pravděpodobnost chyby ve slovech.
18. Pomocí masek můžete zadat šablonu pro přesměrování v modulu Přesměrování. Při zadávání adresy URL, ze které se má provést přesměrování, můžete zadat znak '*', což znamená, že jakákoliv sada symbolů může být namísto '*'. Například můžete zadat /page/*/ pro nastavení přesměrování ze stránek jako /page/1/, /page/2/, /page/libovolný text/ atd.

19. Nyní můžete rychle přejít na editaci skupiny konkrétního uživatele.
20. Pro šablony statických stránek (static.tpl a další přiřazené stránky) je přidán nový tag [edit] text [/edit], který zobrazuje přiložený text jako odkaz pro úpravu statické stránky pro skupiny uživatelů, kteří mají povoleno upravovat statické stránky. To umožňuje rychle přejít k úpravě potřebné stránky, když existuje velké množství statických stránek.
21. Byl přidán nový parametr „id_as_list“ pro vlastní značku článků {custom...}, který funguje ve spojení s parametrem "id" a seřadí publikace tak, jak se objeví v seznamu. Například značka {custom id = "3,4,1,2" order = "id_as_list"} zobrazí články nejprve s ID 3, poté 4, poté 1 a 2. Tato funkce je užitečná, když chcete zobrazit požadované články v přesně definovaném pořadí.
22. Pro vlastní značku komentářů {customcomments...} je přidán nový parametr „id_as_list“, který funguje ve spojení s parametrem „id“ a třídí komentáře tak, jak se objevují v seznamu. Například značka {customcomments id = "3,4,1,2" order = "id_as_list"} zobrazí komentáře s ID 3, pak 4, pak 1 a pak 2. Tato funkce je užitečná, když chcete zobrazit požadované komentáře v přesně stanoveném pořadí.

23. Můžete povolit připojení videa do komentářů pomocí tagů [vidеo=...] v nastavení skupiny uživatelů . Tato možnost se používá k povolení nebo zakázání připojení videa do komentářů určitým skupinám uživatelů.
24. Můžete povolit připojení multimediálních widgetů do komentářů pomocí značek [mеdia =...] v nastavení skupiny uživatelů . Tato možnost se používá k povolení nebo zakázání určitých skupin uživatelů připojovat multimediální widgety do komentářů.
25. Došlo ke změnám v rychlé editaci článků. Nyní v režimu rychlých úprav se zobrazují pouze ta pole, která byla dříve vyplněna během přidávání článku nebo režimu úplných úprav. To platí jak pro anotaci článku, tak pro pole celého článku. Pokud nejsou vyplněna pole anotace článku a celý článek, nebudou zobrazeny v režimu rychlých úprav. Tato funkce je užitečná pro ty, kteří v článcích používají pouze další pole. Neuvidí zbytečná pole.
26. Ze šablony přidání článku můžete odstranit pole jako „anotace článku“ a „celý článek“ , přičemž všechny ostatní funkce editorů zůstanou zachovány. Tato funkce bude užitečná pro ty, kteří k přidávání článků používají pouze další pole.
27. Je přidána nová globální značka pro šablony {category-id}, který umožňuje zobrazit ID kategorie prohlížené návštěvníkem. Tato značka bude užitečná při organizaci nabídky na webu a když potřebujete rychle změnit přiřazení tříd CSS nebo názvů souborů šablon, když upravujete šablony zobrazení článků.
28. Pro šablony je přidán nový globální tag {category-title} , který umožňuje zobrazit název kategorie prohlížené návštěvníkem. Tato značka bude užitečná, když potřebujete zobrazit název kategorie, kterou si prohlížíte.

29. Můžete zadat úplný popis kategorií. Popis se vytváří v Administračním panelu při přidávání nebo úpravě kategorií v odpovídající sekci. V popisu kategorie můžete použít jak značky BBCODES, tak značky HTML. Nová globální značka šablony {category-description} se používá k zobrazení popisu na webu, když uživatel zobrazí kategorii. Je k dispozici také při zobrazení úplných popisů. Můžete tedy zobrazit název kategorie a její popis pomocí jednoduchého výrazu, například:

[available=cat] {category-title} <br> {category-description} [/avalilable]

Výstup těchto informací můžete omezit pomocí dalších značek [page-count = ...], například pouze na první stránce kategorie.

30. Můžete použít novou hodnotu "pouze" pro parametr "subcat" výstupní značky {catmenu ...} nabídky kategorií , která umožňuje zobrazit pouze podkategorie zadané kategorie. Pokud například použijete značku {catmenu id = "1" subcat = "only"}, zobrazí se pouze podkategorie kategorie s ID "1". Tato funkce je užitečná pro zobrazení pouze podkategorií určité kategorie. Můžete například automaticky zobrazit seznam podkategorií ze zobrazené kategorie pomocí jednoduchého výrazu [available = cat] {catmenu id = "{category-id}" subcat = "only"
31. Nyní můžete vyloučit vybranou kategorii z výsledků vyhledávání v Nastavení kategorií v Ovládacím panelu . Můžete tak nastavit viditelnost každé kategorie ve výsledcích vyhledávání. Pokud je kategorie vyloučena z výsledků vyhledávání, články z této kategorie se tam při vyhledávání článků nezobrazí.
32. Nyní můžete zobrazit nahrané obrázky samostatně pro další pole typu "Galerie obrázků" . K tomu se v šablonách používá tag [xfvalue_X image="Nr"], kde "X" je název doplňkového pole a "Nr" je číslo obrázku z galerie. Pokud například použijete [xfvalue_test image="2"], pak se zobrazí obrázek číslo dvě a načte se do dalšího pole s názvem „test“. Můžete tak použít jedno pole a zároveň zobrazit náhled z galerie v jednom obrázku v anotaci článku a celou galerii při prohlížení celého článku.
33. Nyní můžete bezpečně používat značku {title} v atributech HTML při zobrazování článků. Můžete například použít alt="{titulе}" a text zachová platnost dokumentu, pokud záhlaví obsahuje uvozovky.
34. Pro tag [media=...] byla přidána podpora pro připojování videí a příspěvků z Facebooku.

35. Byla přidána komprese Gzip pro soubory CSS používané enginem, což umožňuje výrazně zmenšit velikost CSS souborů, a tedy zrychlit načítání stránek. Kompresi lze povolit spolu s kompresí souborů JS v nastavení scriptu. Když povolíte kompresi, budou komprimovány pouze vlastní soubory CSS modulu DLE. 
36. Nyní můžete povolit automatický reset mezipaměti prohlížeče pro CSS a soubory JS používané enginem po jeho aktualizaci . Tato funkce umožňuje prohlížeči používat nejnovější soubory po aktualizaci scriptu, nikoli používat ty staré z mezipaměti prohlížeče.

37. Tag {THEME} je nyní podporován v náhledu propagačních materiálů na ovládacím panelu scriptu.

38. Počet znaků zadaných do pole a počet povolených symbolů, které zbývají při přidávání jakýchkoli dat do panelu správy, je přidáno vizuální zvýraznění . Tato funkce umožňuje vizuálně vidět maximální množství symbolů dostupných pro pole.

39. Pokud protokol vašeho webu není specifikován v nastavení scriptu , DLE použije zabezpečené připojení SSL a vygeneruje odkazy na protokol HTTPS počínaje touto verzí scriptu.

40. Jsou přidána preventivní opatření na ochranu webu před „nekonečným“ přesměrováním, pokud je v nastavení scriptu povolen pouze protokol HTTPS a server není správně nakonfigurován a nepřenáší informace o používaném protokolu.

41. Pro sekci filtru slov jsou přidána preventivní opatření, která chrání před náhodným smazáním slov z filtru slov v Panelu pro správu . Nyní tato akce vyžaduje potvrzení.

42. Kód HTTP 403 (přístup je odepřen) je odeslán do prohlížeče pro stránky se záložkami osobních článků, pokud neregistrovaný uživatel přejde na adresu záložky. Data stránky tedy nebudou indexovány vyhledávači. Vyhledávače neindexují stránku pouze s jednou chybou přístupu.

43. Výrazně se snížilo zatížení databáze při zobrazování nejnovějších komentářů na webových stránkách s velkým počtem komentářů.
44. Zobrazení bloku tag cloud je optimalizovánopro databáze s velkým počtem článků na webu. Dotaz do databáze je vylepšen a zrychlen.
45. Byla přidána podpora složených závorek "{" a "}" v modulu "Filtr slov" a nyní můžete ve filtru používat slova obsahující tyto symboly.
46. Články z mapy webu jsou automaticky skryty před vyhledávači, pokud je hostům na kartě „Přístup“ v článku odepřen přístup k článku.
47. Byly aktualizovány editory Froala a TinyMCE. Dříve nalezené problémy jsou opraveny v obou z nich.
48. Byl aktualizován analyzátor HTML kódu pro publikované články .
49. Opraven problém s nesprávným CRON upozorněním vyhledávačů na aktualizace mapy webu,když byl název webu zadán bez protokolu v nastavení scriptu.
50. Opraven problém, kdy nebylo možné zobrazit vizuální editory na stránce publikace článku, pokud na stránce byly „vlastní“ značky.
51. Opraven problém, kdy se vizuální editor nemohl načíst během rychlých úprav, pokud zobrazení článků provedla pouze značka {custom …} bez použití hlavní značky {content}.
52. Opraven problém, kdy byl sloučený text odeslán bez zalomení řádků v e-mailových upozorněních na nové komentáře nebo osobní zprávy.
53. Opraven problém, kdy se při použití editoru TinyMCE pro články ztrácely konce řádků v prázdných řádcích.
54. Problém je vyřešen kde se některé značky šablon pro statické stránky zobrazovaly nesprávně při zobrazování statických stránek ve výsledcích vyhledávání.
55. Všechny dříve deklarované a nalezené drobné chyby jsou opraveny.

Share This
news
Novinky
DataLife Engine v 11.3
news
Novinky
DataLife Engine v 13.0

Mohlo by Vás zajímat

icon

+420 720 255 339

V případě dotazů nám neváhejte zavolat.
podpora

Podpora 24/7

Vaše dotazy zodpovíme kdykoliv!
icon

info@dle.cz

Zaujali jsme Vás? Napište nám!
logo

Existuje známé rčení, že nic není originální, a to je do jisté míry pravda. Praxe designu – jako každá umělecká disciplína – je stará a designéři staví na inovacích těch, kteří přišli dříve.
My se snažíme stát na ramenou těch obrů. A fáze konceptu a nápadu v procesu navrhování je místem, kde dochází ke skutečně originálním kreativním jiskrám.

Kontaktní informace

Adresa
Nová Kolonie 1449/4, Praha 5, Stodůlky
Email
info@dle.cz

Sociální sítě