Byly vyvinuty a přidány následující změny:
1. Přidali jsme zcela nový systém pro správu soubory a obrázky nahrané na server. V důsledku toho jsou nyní podporována externí úložiště pro obrázky a soubory nahrané na web. V nastavení skriptu na panelu správce můžete určit, kam se mají nahrané soubory uložit. Soubory můžete ukládat lokálně na svůj server nebo zvolit externí server FTP nebo SFTP. Můžete si také vybrat cloudové služby jako Amazon S3 nebo Yandex.Cloud. Nový systém pro ukládání a správu nahraných souborů je založen na jednotném souborovém systému Flysystem 2.0. To vám umožní vyhnout se jakýmkoli problémům při použití vlastního externího úložiště podle vašeho výběru, protože nyní se můžete spolehnout na systém zásuvných modulů a nemusíte upravovat mnoho souborů DataLife Engine. Po přidání nového adaptéru jej DataLife Engine bude moci v případě potřeby automaticky používat.
2. Kompletně jsme přepracovali správce nahrávání obrázků a souborů určených pro publikace. Nový správce usnadňuje prohlížení nahraných obrázků, zvětšila se jejich velikost v náhledu a zjednodušil se výběr nahraných souborů. Odstranit požadovaný soubor nebo obrázek je mnohem snazší. Opětovné otevření správce je provedeno okamžitě, protože nyní je na stránce vykreslen pouze jednou a poté je jeho stav udržován na pozadí, takže všechny další akce jsou prováděny pomocí technologie AJAX. Možnosti, které vyberete pro nahrávání obrázků, zůstanou zachovány, dokud budete pracovat s publikací, a nebudou resetovány při každém otevření správce nahrávání obrázků.
3. Správce odesílání obrázků byl vybaven možností náhledu obrázků v plné velikosti přímo ve správci nahrávání.
4. Sdílená složka, kterou dříve používal správce nahrávání k vyhledání obrázků určených k publikaci, byla přesunuta do samostatné složky s názvem „shared“ a umístěné v /uploads/ . Výsledkem je, že sdílené obrázky jsou nyní umístěny v samostatné složce. Navíc v této sdílené složce můžete vytvářet vlastní podsložky s libovolnou úrovní vnoření. Můžete se také přepnout do těchto podsložek a vkládat obrázky do publikací přímo ve správci nahrávání. Tímto způsobem můžete snadno vytvářet a organizovat svou knihovnu sdílených obrázků.
5. V sekci administrátorského panelu, která vám umožňuje spravovat nahrané obrázky , jsme poskytli možnost vybrat si úložiště, které chcete spravovat. V závislosti na vašich požadavcích můžete obrázky nahrát do místního nebo externího úložiště.
6. V sekci administrátorského panelu, která vám umožňuje spravovat nahrané obrázky , jsme poskytli možnost vytvářet a odstraňovat složky a jejich vnořené podsložky. Výsledkem je, že můžete spravovat své obrázky přímo na administračním panelu DataLife Engine, aniž byste museli přistupovat k úložišti souborů přes FTP nebo jiným způsobem.
7. V sekci administrátorského panelu, která vám umožňuje přizpůsobit nastavení skriptu , jsme poskytli možnost povolit nebo zakázat možnost externího úložiště pro nahrávání obrázků určených pro publikace. Výsledkem je, že můžete distribuovat nahrané obrázky určené pro konkrétní typ obsahu mezi různá úložiště. Pokud je tato možnost povolena, nemusíte ukládat všechny obrázky určené pro publikace na externí úložiště.
8. V sekci administrátorského panelu, která vám umožňuje přizpůsobit nastavení skriptu , jsme poskytli možnost povolit nebo zakázat možnost externího úložiště pro nahrávání obrázků určených pro komentáře. V důsledku toho můžete povolit možnost externího úložiště pro nahrávání obrázků určených pro zprávy a zakázat ji pro obrázky určené pro komentáře. Pokud je tato možnost povolena, nemusíte všechny obrázky určené pro komentáře ukládat na externí úložiště.
9. V sekci administrátorského panelu, která vám umožňuje přizpůsobit nastavení skriptu , jsme poskytli možnost povolit nebo zakázat možnost externího úložiště pro nahrávání obrázků určených pro statické stránky. V důsledku toho můžete povolit možnost externího úložiště pro nahrávání obrázků určených pro zprávy a zakázat ji pro obrázky určené pro statické stránky. Pokud je tato možnost povolena, nemusíte ukládat všechny obrázky určené pro statické stránky na externí úložiště.
10. V sekci administrátorského panelu, která vám umožňuje přizpůsobit nastavení skriptu , jsme poskytli možnost povolit nebo zakázat možnost externího úložiště pro nahrávání souborů určených ke stažení. V důsledku toho můžete povolit možnost externího úložiště pro nahrávání obrázků a zakázat ji pro ostatní soubory. Pokud je tato možnost povolena, nemusíte ukládat všechny soubory určené ke stažení na externí úložiště.
11. V sekci administrátorského panelu, která vám umožňuje přizpůsobit nastavení skriptu , jsme poskytli možnost povolit nebo zakázat možnost externího úložiště pro nahrávání uživatelských avatarů. V důsledku toho můžete povolit možnost externího úložiště pro nahrávání obrázků a zakázat ji pro uživatelské avatary (nebo naopak).
12. Přidali jsme automatickou detekci typů MIME souborů (pro všechny typy souborů) při stahování souborů nahraných na server přes DataLife Engine. To zajišťuje správné stahování a otevírání různých souborů na různých typech zařízení a v důsledku toho správné chování zařízení s typy souborů, které podporují.
13. Přidali jsme podporu pro knihovnu PHP Imagick pro zpracování obrázků nahraných na server. V sekci admin panelu, která vám umožňuje přizpůsobit nastavení skriptu, si můžete vybrat, zda chcete používat Imagick nebo GD2; alternativně můžete DataLife Engine povolit, aby knihovnu vybral automaticky. Obecně mezi GD2 a Imagickem není mnoho rozdílů. Imagick však provádí některé operace s obrázky rychleji a vytváří náhledy obrázků v lepší kvalitě a také spotřebovává méně paměti při zpracování velkých obrázků.
14. Přidali jsme schopnost automaticky převádět všechny obrázky nahrané na server do formátu WebP . Tuto funkci můžete povolit nebo zakázat v sekci administrátorského panelu, která vám umožní přizpůsobit nastavení skriptu. Když je tato možnost povolena, všechny obrázky nahrané na server, bez ohledu na jejich formát nebo příponu, budou automaticky převedeny do formátu obrázku WebP . Tento formát je pokročilejší a umožňuje vytvářet kvalitnější obrázky menší velikosti. Zobrazení obrázků v tomto formátu však vyžaduje, aby uživatel měl moderní prohlížeč.
15. Přidali jsme možnost načítání obrázků ve formátu BMP . Po načtení obrázků tohoto typu budou automaticky převedeny do formátu JPG, aby se zmenšila velikost souboru a urychlilo se načítání stránek webu.
16. Poskytli jsme automatickou opravu přípony souborů obrázků nahraných na server, pokud jejich zadaná přípona neodpovídá jejich formátu. Pokud například obrázek skutečně podporuje formát PNG, ale soubor obrázku obsahuje příponu JPG, název nahraného souboru se automaticky změní zadáním příslušné přípony PNG a podobná logika platí pro všechny ostatní formáty.
17. Po nahrání obrázků na server pomocí služby TinyPNG pro zpracování obrázků se výrazně snížil počet požadavků na službu a také spoléhání na její API. V důsledku toho, když je počet zpracovaných snímků omezený, můžete pomocí služby zpracovat více snímků.
18. Přidali jsme schopnost zpracovávat obrázky ve formátu WebP pomocí služby TinyPNG . Díky tomu můžete tyto obrázky také maximálně zkomprimovat, aniž byste snížili jejich kvalitu.
19. Přidali jsme správné zpracování možných chyb, které se mohou vyskytnout, když uživatelé nahrávají avatary pro své profily na web a nahrané obrázky obsahují neplatný formát nebo obsah. Pokud například obsah souboru není rozpoznán jako obrázek, uživatel bude pouze upozorněn na nesprávný formát nahraného avatara, namísto vyvolání systémové chyby z důvodu nesprávné akce a následného nouzového vypnutí webu.
20. Možnost "Oblast překrytí vodoznaku" v části panelu administrátora, která vám umožňuje přizpůsobit nastavení skriptu, byla opatřena dalším nastavením, které vám umožňuje umístit vodoznak do středu obrázku.
21. Do nastavení skriptu byla přidána nová možnost, která umožňuje určit typ vodoznaku. Můžete buď vybrat obrázek ze šablony, jako tomu bylo v dřívějších verzích, nebo použít textový vodoznak založený na textu určeném v nastavení skriptu. Kromě dalších nastavení v této sekci můžete zadat požadovaný text, stejně jako velikost a barvu písma. V tomto případě bude jako vodoznak použit text zadaný v nastavení a vy již nebudete muset vytvářet zbytečné obrázky vodoznaku.
22. Nastavení skriptu bylo rozšířeno o možnost určit úhel otočení vodoznaku aplikovaného na obrázek. Úhel otočení se použije na vodoznak obrázku i text, pokud je jeho zobrazení povoleno.
23. Nastavení skriptu bylo rozšířeno o možnost určit stupeň průhlednosti vodoznaku aplikovaného na obrázek. Stupeň průhlednosti se použije na vodoznak obrázku i text, pokud je jeho zobrazení povoleno.
24. Spotřeba RAM během zpracování obrázků nahraných na server byla výrazně snížena .
25. Přidali jsme podporu pro odložené obrázky umístěné ve skrytých textových spoilerech v publikacích. Výsledkem je, že když je povoleno načítání odložených obrázků, obsah obrázku se po zobrazení spoileru zobrazí správně.
26. Změnili jsme algoritmy pro nahrávání obrázků na server . Po nahrání jakýchkoli obrázků na server se již k názvu obrázku nepřidává předpona UNIX s časovým razítkem a původní názvy jsou ve všech případech zachovány, s výjimkou přepisu, který je aplikován pouze na názvy v azbuce. Pokud však obrázek se zadaným názvem již na serveru existuje, přidá se k názvu nově nahraného obrázku časové razítko, aby se předešlo přepsání existujícího souboru. Výsledkem je, že DataLife Engine zachová původní názvy nahraných obrázků tak dlouho, jak je to možné, a automaticky přidá nezbytnou předponu pouze v případě výskytu duplicitních názvů.
27. Zavedli jsme automatické odstranění avatara předchozího uživatele ze serveru poté, co uživatel určí nového avatara s jiným formátem obrázku. To umožňuje úsporu místa na serveru.
28. Poskytli jsme možnost zobrazit kompletní data z uživatelského profilu při prohlížení výsledků vyhledávání provedeného na různých stránkách. Pro zobrazení se používají stejné značky šablony jako pro výstup publikací v krátkém a plném formátu.
29. Přidali jsme možnost zobrazovat reklamní materiály, které se mají zobrazovat mezi zprávami zobrazenými v krátkém formátu při prohlížení výsledků vyhledávání provedeného na různých stránkách.
30. Šablony používané pro zobrazování zpráv v krátkém a plném formátu (shortstory.tpl a fullstory.tpl) nyní podporují následující značky: [has-category] text [/has-category] . Text uzavřený v těchto značkách se zobrazí, pokud publikace patří do některé z uvedených kategorií. Přidali jsme také podporu pro značky fungující opačným způsobem: [not-has-category] text [/not-has-category] . Text uzavřený v těchto značkách se zobrazí, pokud publikace nepatří do žádné kategorie. To umožňuje flexibilní přizpůsobení vzhledu šablony jak pro publikace, kterým byly přiřazeny kategorie, tak pro publikace, které nepatří do žádné kategorie.
31. Přidali jsme automatickou kontrolu prováděnou při odebrání publikace z webu a následné odstranění obrázků nahraných pro tuto publikaci, abychom zjistili, zda jsou tyto obrázky použity v jiných publikacích, v takovém případě nejsou ze serveru odstraněny.
32. Výrazně se snížilo zatížení serveru při prohlížení krátkých publikací na webu . V současné době se při prohlížení krátkých publikací, bez ohledu na to, do které sekce webu patří, celkový počet stránek v odpovídající sekci vypočítává pouze jednou, poté se informace o počtu stránek v této sekci uloží do mezipaměti, takže při návštěvou jiných stránek nebo opakovanými návštěvami jsou tyto informace získávány z mezipaměti a nikoli z databáze pro každou stránku jako dříve. Tímto způsobem se výrazně sníží počet požadavků na databázi MySQL.
33. Zatížení serveru při prohlížení posledních komentářů na webu bylo výrazně sníženo. V současné době se celkový počet stránek s komentáři počítá pouze jednou, poté se informace o počtu stránek v odpovídající sekci uloží do mezipaměti, takže při návštěvě jiných stránek standardními navigačními trasami nebo opakovaných návštěvách stejné stránky se informace jsou získávány z mezipaměti a nikoli z databáze pro každou stránku jako dříve. Tímto způsobem se výrazně sníží počet požadavků na databázi MySQL.
34. Podařilo se nám snížit zatížení serveru při prohlížení webových stránek bez obsahu při prohlížení krátkých publikací. V tomto scénáři se vyhneme některým zbytečným požadavkům na server MySQL.
35. Pro vizuální editor TinyMCE jsme zavedli automatické vytvoření miniatury obrázku po načtení obrázku do editoru pomocí operace drag and drop . Poté se v editoru zobrazí obrázek i kód pro jeho zvětšení, pokud nastavení skriptu naznačuje, že by se pro takové obrázky měly vytvořit náhledy.
36. V sekci administrátorského panelu, která vám umožňuje prohlížet a upravovat informace o uživateli , jsme poskytli zkratky pro odeslání osobní zprávy uživateli a zobrazení všech publikací a komentářů patřících konkrétnímu uživateli. V současné době můžete po zobrazení uživatelského profilu rychle provádět výše uvedené akce, aniž byste museli přepínat do jiných sekcí webu.
37. V implementaci funkce „Sdílet zajímavý obsah“ byly provedeny změny. V současné době, aby uživatelé mohli sdílet text z konkrétní položky, měli byste pro tuto položku zadat třídu s názvem „share-content“ . Chcete-li vyloučit jakoukoli část obsahu této položky, použijte třídu „ignore-select“ . Tímto způsobem můžete pro jakoukoli položku na webu určit, kterou část jejího obsahu mohou uživatelé sdílet po zvýraznění textu. Můžete zadat více položek, pro které je povoleno sdílení obsahu. Při používání této funkce s ohledem na prohlížení krátkých publikací vám doporučujeme přiřadit položkám jedinečné ID odvozené z ID zpráv: například přidáním id="news-{news-id}"do šablony. To vám umožní správně udržovat, jak se publikace posouvají po řadě, když jsou přidávány nové.
38. Z nastavení skriptu byla odstraněna následující možnost: „Povolit uživatelům sdílet zajímavý obsah“. Tato možnost je nyní povolena a deaktivována automaticky, pokud je v šabloně položky specifikována třída CSS „share-content“ .
39. Byly provedeny změny v provozu hlavní stránky webu ovlivňující scénář, kdy je k zobrazení obsahu na této stránce přiřazena statická stránka nebo publikace používající značku {custom ...}. Dříve bylo možné hlavní stránku webu takto zadat pouze v případě, že její URL zobrazená v prohlížeči neobsahovala žádné parametry. S novou verzí budou parametry, které nesouvisejí s DLE, ignorovány a přiřazený obsah se zobrazí správně, i když URL obsahuje nadbytečné parametry. Výsledkem je, že při přechodu na váš web po různých reklamních kampaních nebo jeho otevření s dalšími značkami přidanými k jeho URL označujícím reklamní kampaně se jeho obsah zobrazí správně, aniž by se vrátila chyba 404. To bude například případ návštěv přes Yandex Direct nebo jiné podobné služby. Chcete-li navíc zabránit zobrazování duplicitních stránek,
40. Zobrazení publikací používajících značku {content} a logiku skriptu byly změněny tak, že další značka <div id="dle-content"> ... </div> se již nezobrazuje ani nepoužívá pro zalamování externícho obsahu. To umožňuje snadnější integraci šablon s některými HTML frameworky. Pokud vaše rozvržení závisí na této značce, měli byste provést změny rozvržení CSS šablony.
41. V sekci admin panelu umožňující úpravy šablon jsme zavedli zvýraznění upravovaného souboru šablony v seznamu souborů. Díky tomu bude upravený soubor vypadat zřetelněji a umožní snazší navigaci v seznamu souborů šablon.
42. Zajistili jsme správné odstranění speciálních znaků z názvu pluginu při zadání názvu vytvořeného pluginu před jeho uložením do počítače. To zajišťuje přesnější a efektivnější přepis názvů pluginů.
43. Pro hromadné přidělování aktuálního data publikacím byla sekce editace publikace rozšířena o jednosekundový interval posunu pro datum přiřazené každé předchozí novince. Výsledkem je, že po sobě jdoucí novinky jsou při zobrazení na webu správně indexovány.
44. V sekci správy obrázků na panelu administrátora jsme přidali systém automatické ochrany proti přepsání nahraných obrázků určených k publikaci. Pokud je již obrázek na serveru přítomen, bude o tom uživatel informován a vyzván ke změně názvu nahraného obrázku.
45. Byly provedeny změny v chování nastavení „Minimální velikost obrázku pro nahrání“. V současné době toto nastavení ovlivňuje pouze nahrané obrázky určené pro webové publikace. Již neovlivňuje nahrané avatary a modul správy obrázků na panelu administrátora.
46. Vylepšili jsme načítání skriptů JS na pozadí pro některé scénáře provozu webových stránek. V současné době, pokud tyto skripty JS již byly prohlížečem uloženy do mezipaměti, použije skripty z mezipaměti místo toho, aby je opakovaně stahoval ze serveru.
47. Aktualizovali jsme vizuální editor TinyMCE na aktuální verzi . Tato verze obsahuje nové a vylepšené nástroje pro práci s tabulkami spolu s řadou oprav chyb. Byla také přidána podpora pro kontextové menu prohlížeče.
48. Aktualizovali jsme analyzátor příchozích dat HTML Purifier v DataLife Engine na aktuální verzi. Pro textové publikace byly podporovány některé nové atributy HTML.
49. Knihovna PHPMailer obsažená v DataLife Engine pro odesílání e-mailů z webu byla aktualizována na aktuální verzi.
50. Pro podporu všech nových funkcí byly zvýšeny minimální požadavky na PHP . Pro správnou funkci je nyní vyžadováno PHP 7.2 nebo vyšší.
51. Opravili jsme chybu, která při zobrazování novinek v plném formátu způsobovala nesprávný obrat reklamních materiálů uvedených v admin panelu.
52. Opravili jsme chybu, kvůli které funkce GzipOut nevracela ladicí informace při použití PHP 8.xx.
Vytvoříme Vám webové stránky, které se budou správně zobrazovat na všech zařízeních. Získejte kvalitní a reprezentativní web již během 14 dnů
Vytvoříme Vám úžasnou grafiku šitou na míru. Navrhneme kompletní firemní identitu. Logo, vizitky firemní tiskoviny, které Vás budou důstojně
Vyzkoušejte ke svým stránkám náš webhosting bez omezení a získejte libovolný počet emailů, domén a databází. Prostor pro Váš web nijak neomezujeme.
Úspěšný web je postaven na kvalitním obsahu. Profesionální copywriter naplní Váš web obchodně úspěšnými texty, které osloví uživatele i vyhledavače.